تحویل زمین برای مسکن اجتماعی تکذیب شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اوایل بهمن ماه سال گذشته حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به تأمین زمین مسکن اجتماعی برای ۲۰ هزار واحد در سال ۹۶ و ۲۰ هزار واحد برای سال ۹۷ گفته بود: ابهامی بین ما و بنیاد مسکن در رابطه با نحوه قیمت زمین بود که در نهایت مجمع تصویب کرد قیمت زمین به‌صورت تمام‌شده دولتی و نازل است که این موضوع را به بنیاد اعلام کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که “به تمام استان‌های کشور ابلاغ کرده‌ایم زمین لازم برای ساخت مسکن اجتماعی در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد” در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که آیا در تهران نیز برای مسکن اجتماعی زمین تحویل بنیاد می‌شود، اظهار کرد: مسکن اجتماعی برای شهرهای کوچک است و در تهران و کلان‌شهرها فاقد زمین هستیم، عمده زمین‌ها به مسکن مهر اختصاص یافته است.

وی افزود: اگر در شهرستانی زمین برای مسکن اجتماعی نداشته باشیم، زمین مورد نیاز را طریق خرید در اختیار بنیاد مسکن قرار می‌دهیم.

این در حالی است که ساعاتی پیش معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تحویل زمین مسکن اجتماعی را تکذیب کرد.

حق‌شناس در این‌ رابطه اعلام کرد:‌ برای طرح مسکن اجتماعی هنوز زمینی به بنیاد مسکن واگذار نشده است.

وی با ابراز این‌که مسکن اجتماعی در سال ۹۶ عملکردی نداشته است در پاسخ به این پرسش که عظیمیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرده زمین برای مسکن اجتماعی به بنیاد مسکن واگذار شده است، ادامه داد: اسفندماه سال گذشته آخرین جلسه با سازمان ملی زمین و مسکن داشتیم که ایشان (عظیمیان) به همکاران خود تأکید کرد زمین برای مسکن اجتماعی به بنیاد واگذار شود.

وی تأکید کرد:‌ مسکن اجتماعی زمین مناسبی را نیاز دارد که هم باید جلب مشارکت کننده برای ساخت شود و هم این‌که باید جاذبه لازم را برای متقاضیانی که می‌خواهند به‌صورت اجاره‌ای در این واحدها ساکن شوند، ‌داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

error: Content is protected !!