هواپز

هواپز دستگاهی است که اخیرا وارد بازار شده و با استفاده از امواج نوری، حرارتی قابل توجه تولید می کند و در ادامه، حرارت تولید شده را در داخل مخزن اصلی به گردش در میاورد تا در همه ی نواحی به صورت یکنواخت پخش شود.

 

مصرف روغن و زمان پخت در هواپز

اینکه پختن و آماده شدن غذا در هواپز بدون آب و روغن انجام می شود مهترین مزیت آن است، که باعث می شود غذایی سالم تر و با کالری کمتر در سفره های خود داشته باشید. اما اگر جزو آن دسته از افراد هستید که غذای چرب باب میل شماست می توانید با اسپری کردن مقداری روغن به غذای خود به هواپز این امکان را بدهید که این خواسته ی شما را هم برآورده کند. فراموش نکنیم که عدم استفاده از آب و روغن دلیل بر خشک شدن غذا نخواهد بود.تجربه ی پخت غذا در فرهای معمولی این ذهنیت را برای ما ایجاد کرده که گوشت مرغ و ماهی پخته شده در فر کمی سفت و خشک می شود اما در هواپز به دلیل پخش هوای داغ به صورت یکنواخت در کل ماده غذایی، سطح غذا را تا حد قابل قبولی سوخاری می کند و بخش درونی اش نرم و مرطوب باقی می ماند.

هواپز

تجربه ی پخت غذا در فرهای معمولی این ذهنیت را برای ما ایجاد کرده که گوشت مرغ و ماهی پخته شده در فر کمی سفت و خشک می شود اما در هواپز به دلیل پخش هوای داغ به صورت یکنواخت در کل ماده غذایی، سطح غذا را تا حد قابل قبولی سوخاری می کند و بخش درونی اش نرم و مرطوب باقی می ماند.

 

اینکه هواپز زمان طبخ را بسیار کاهش می دهد از دیگر مزیت های این دستگاه است. اما این کاهش زمان پخت به اندازه ی ادعای تولیدکنندگان آن نیست. کمااینکه منطقی هم به نظر نمی رسد که یک مرغ درسته در مدت زمان ۲۰ دقیقه بخواهد به صورت کامل و مغز پخت طبخ شود. اما این که زمان طبخ مرغی کامل تا یک ساعت باشد و به صورتی لذت بخش آماده ی خوردن باشد چیزی از مزیت های هواپز کم نمی کند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

error: Content is protected !!